Bankowość elektroniczna
REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG IDENTYFIKACJI ELEKTRONICZNEJ SGB ID DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ZNAJDUJE SIĘ – TUTAJ.
PRZYPOMINAMY, ŻE BANK NIGDY NIE PROSI O PODANIE HASEŁ ANI LOGINÓW DO SYSTEMÓW BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ! W RAZIE ZAISTNIENIA TAKIEJ SYTUACJI, W KTÓREJ KTOŚ TELEFONICZNIE BĄDŹ MAILOWO POPROSI PAŃSTWA O DANE DO LOGOWANIA PROSIMY O PILNE POWIADOMIENIE BANKU.
STEROWNIK DO CZYTNIKA KART ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ – CZYTNIKKARTMIKROSETUP.ZIP
Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie: Ankieta
Porady i uwagi
Przed zalogowaniem się do bankowości elektronicznej należy zweryfikować, czy certyfikat strony wystawiony jest dla Centrum Uslug Internetowych przez firmę Thawte lub DOMENY.PL, (kliknięcie na „zatrzaśniętą kłódkę” w pasku przeglądarki). Brak „zatrzaśniętej kłódki” oznacza, że mamy do czynienia z niebezpiecznym połączeniem, w którym dane nie są szyfrowane. Zaleca się używać firewalla i oprogramowania antywirusowego, a także regularnie dokonywać aktualizacji oprogramowania na stacji roboczej korzystającej z bankowości elektronicznej. Nie należy dokonywać płatności i logować się do serwisów bankowości elektronicznej z podaniem swojego hasła w punktach bezpłatnego publicznego dostępu do Internetu – w tzw. hot-spotach.
Po zakończeniu pracy w bankowości elektronicznej należy wylogować się używając przeznaczonej do tego opcji w aplikacji, gwarantuje to poprawne zamknięcie sesji przez użytkownika.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Bankiem.
Uwaga na nowe zagrożenia w systemach bankowości internetowej.
Przypominamy o stosowaniu zasad, które pomogą w bezpiecznym korzystaniu z bankowości elektronicznej:
– Aktualizuj wersję przeglądarki
– Zabezpiecz komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym
– Regularnie aktualizuj system operacyjny
– Chroń telefon i tablet logując się do bankowości elektronicznej
– Kopiując do schowka systemu operacyjnego numer NRB, po wklejeniu sprawdź jego poprawność. Najlepiej zrezygnuj z kopiowania NRB.
– Przed podpisem przelewu, sprawdź poprawność numeru NRB.
Aktualne informacje o zagrożeniach można sprawdzić na stronie Związku Banków Polskich: http://zbp.pl/dla-konsumentow/bezpieczny-bank/aktualnosci
W trosce o bezpieczeństwo Naszych Klientów Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim wprowadził szereg zabezpieczeń i funkcjonalności mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa wykonywanych transakcji drogami elektronicznymi.
Udostępniamy Naszym Klientom darmową usługę „Filtrowanie IP” – usługa pozwoli Państwu zabezpieczyć się przed logowaniem do bankowości internetowej z innych niż dozwolone adresy IP. W celu zapoznania się ze szczególami usługi zapraszamy do siedziby naszego Banku.
W przypadku klientów bankowości internetowej (bankowość detaliczna i korporacyjna) składanie przelewów tylko z wykorzystaniem szablonów lub odbiorców zabezpieczona jest przed działaniem szkodliwego oprogramowania. W takim przypadku następuje kontrola zgodności danych w przelewie z danymi w szablonie lub odbiorcy/kontrahencie. Po wykryciu niezgodności wysłanie przelewu jest przerywane komunikatem : „Niedozwolona operacja”. Prosimy zatem o sprawdzenie swoich szablonów (szczególnie prawidłowość konta NRB dla odbiorcy).
Przypominamy, że w bankowości detalicznej w przypadku przelewów wprowadzanych bezpośrednio na formatce a podpisywanych wskazaniem tokena i hasłem, należy koniecznie sprawdzić poprawność NRB w historii operacji.
Dodatkowo informujemy, że wykorzystanie funkcjonalności „powiadamianie o logowaniu kodem SMS” w bankowości detalicznej oraz staranne weryfikowanie numeru NRB i kwoty przelewu otrzymanych w wiadomości SMS zabezpiecza przed działaniem szkodliwego oprogramowania.
Zwracamy uwagę, że w przypadku klientów CUI bankowości korporacyjnej składanie przelewu jest kilku etapowe. Ewentualna działalność malware „Tinba” jest możliwa tylko w pierwszym kroku, tj wprowadzenie przelewu. Staranna weryfikacja danych przelewu w kolejnych krokach składania przelewu , tj. podpisu i przekazania do realizacji, zabezpiecza przed działaniem w/w szkodliwego oprogramowania.
Dodatkowo przypominamy o konieczności stosowania się do zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, które opublikowane są na stronie logowania CUI oraz strony banku.
W szczególności zabezpieczenia stacji aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.